Tapicer

Arkadiusz Głowacki – tapicer Olsztyn, Puszkina 18 poleca profesjonalne usługi.

Chcesz wymienić tapicerkę – nic prostszego
Zadzwoń do naszego zakładu 880 827 997
Przyjedziemy po Twoje meble, odnowimy i odwieziemy do Twojego domu

Kilka słów na temat zawodu tapicer

Arkadiusz Głowacki - tapicer Olsztyn, Puszkina 18 zapraszaPraca tapicera jest dość ciężka i wymaga specjalnych predyspozycji. Na pewno nie każdy odnajdzie się tym zawodzie.

Jak zostać tapicerem
Aby zostać tapicerem należy przejść kształcenie w szkole zawodowej trwającej 3 lata, podczas której uczeń zapoznaje się z wiedzą teoretyczną, jak i ćwiczy swoje umiejętności w czasie praktyki odbywanej w warsztacie tapicerskim. Po jej zakończeniu i uzyskaniu dyplomu potwierdzającego kwalifikacje tapicer może podjąć samodzielną pracę w zawodzie. Wiadomo, że praca jest ciężka i wymaga nie tylko zdolności manualnych, ale również sporej dawki cierpliwości i siły fizycznej, bo przenosić i podnosić trzeba meble o bardzo różnych masach i gabarytach. Tapicer pracuje z różnego rodzaju materiałami oraz tkaninami, którymi obija się meble.

Przydatne zdolności
Musi mieć zdolność do wybierania najlepszego typu i koloru tkanin, biorąc pod uwagę rodzaj mebli oraz zalecenie i gust klienta. Bez tego nie będzie w stanie doradzać i dzielić się wiedzą, którą powinien posiadać. Wiadomo, że w trakcie pracy tapicer musi korzystać z szeregu narzędzi, wśród których warto wymienić specjalne igły, nożyce, szpilki lub mechaniczne zszywacze. Przydają mu się również inne narzędzia, które można spotkać na co dzień w warsztatach – wiertarki, wkrętarki, szlifierki. Rolą tapicera zazwyczaj jest albo obijanie tkaninami mebli całkowicie nowych, albo  renowacja już zużytych, którym należy przywrócić świeżość, czy też zmienić nieco styl, dzięki czemu dopasują się bardziej do nowego wystroju wnętrza.  W przypadkach bardzo starych mebli trzeba zachowywać szczególną ostrożność, tak by zdjąć stare obicia, nie uszkadzając struktury mebla. Czasem pracuje się z meblami kilkuletnimi, a czasem z kilkuwiekowymi już antykami, których nie można nawet w najmniejszym stopniu uszkodzić.

Zawód z tradycją
Nie jest to praca łatwa ani lekka, jak już wspomnieliśmy wymaga siły fizycznej i precyzji, jednak mimo tego zawód tapicera cieszy się wciąż jeszcze popularnością wśród uczniów podejmujących decyzję o wyborze szkoły ukierunkowującej na profesję, która będzie kreowała karierę zawodową przez wiele najbliższych lat, a może nawet całe życie i to nie jednej osoby, bo wiele zawodów kultywowanych jest często przez synów, a nawet wnuków. Taka tendencja dziedziczenia zawodów była i jest charakterystyczna dla rzemiosł o długich tradycjach historycznych. Zawód tapicera właśnie do takich należy.

TOMEKS Tapicer Olsztyn, Puszkina 18
Zaprasza

Sprawdź ceny usług tapicerskich na świecie https://www.entrepreneur.com/businessideas/furniture-upholstery-service